koochAdmin 1402/10/16 0 نظر

تکلیف تامین مالی 312 هزار واحد مسکن ملی روشن شد

مسکن ملی

مدیرعامل بانک مسکن گفت: بانک مسکن طی دو سال اخیر یکی از موثرترین بانک‌ها در اجرای نهضت ملی مسکن بوده و تاکنون 312 هزار واحد مسکونی را تامین مالی کرده است.

 

به نقل از اقتصاد نیوز،

سیدعباس حسینی در مراسم بزرگداشت چهارمین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه عهده‌دار مهم‌ترین دغدغه کشور یعنی تامین مسکن مردم هستیم، اظهار کرد: امیدواریم بانک مسکن بتواند در چارچوب تکالیف و وظایف قانونی خود این مسئولیت را به‌خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه بانک مسکن سه حجت دارد، افزود: اولین حجت، عمل به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم توجه به مردم در حوزه مسکن است؛ این موضوع به عنوان حجت شرعی بانک تلقی می‌شود. تحقق شعار دولت از باب اجرای قانون نهضت ملی مسکن دومین حجت بانک است. 

 

وی ادامه داد: رفع نیاز مردم سومین حجتی است که بانک بر دوش دارد. به هر حال فرصتی برای بانک ایجاد شده تا با خانه‌دار کردن و اعطای تسهیلات به مردم، خدمت‌گزار آن‌ها باشد.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تاکنون تقریباً به تمام وظایف خود در حوزه قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) عمل کرده است، اضافه کرد: بانک مسکن طی دو سال اخیر یکی از موثرترین بانک‌ها در اجرای نهضت ملی مسکن بوده و تاکنون 312 هزار واحد مسکونی را تامین مالی کرده است. 

حسینی بیان کرد: حجم تأمین مالی این واحدها 170 همت بوده و این موضوع از این منظر ارزشمند است که مانده‌سپرده بانک بین 220 همت تا 230 همت است؛ همچنین، نزدیک به 70 همت از پرداخت نقدی در این حوزه از محل منابع مالی بانک بوده و چنین موضوعی در تاریخ بانک مسکن بی‌سابقه است.

 

پیام بگذارید