koochAdmin 1402/10/13 0 نظر

چقدر از درآمد خانوارها صرف مسکن می‌شود؟

مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این ۳۰ تا ۶۰ درصد درآمد خانوارها صرف تامین مسکن می‌سود، گفت: ۳۸ هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تامین شد.

 

به نقل از فردای اقتصاد،

 ارسلان مالکی اظهار کرد: بحث مسکن یک نیاز اساسی است که همه آحاد جامعه به نوعی با این موضوع دست به گریبان هستند و بین ۳۰ تا ۶۰ درصد از درآمد خانوارها به بخش مسکن اختصاص پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با علم به تمامی سختی‌های موجود در حوزه برنامه‌ریزی و ساخت مسکن، قدم در این راه نهاد تا با تمام قدرت این چالش بزرگ را در قالب ابرپروژه نهضت ملی مسکن رفع کند، اضافه کرد: رئیس‌جمهور هر ۲۰ روز یکبار در شورای‌عالی مسکن شرکت و موضوعات را استان به استان پیگیری می‌کند.

وی با یادآوری اینکه برای طرح نهضت ملی مسکن تا امروز نزدیک به ۳۸ هزار هکتار زمین تامین شده است، گفت: روند الحاق این اراضی به محدوده شهرها کاملاً کارشناسی شده بود. کل اراضی مکان‌یابی شده حدود ۸۴ هزار هکتار بود و پس از طی مطالعات ابتدایی و کارشناسی در کارگروه‌های فنی به ۳۸ هزار هکتار رسیده که این نشان‌دهنده این است که حتی یک متر از اراضی الحاقی بدون بررسی در کارگروه‌های کارشناسی تصویب نشده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن از ۳۵۰ میلیون به ۵۵۰ میلیون رسید و نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافته که این کمک بزرگی به طرح خواهد کرد.

 

پیام بگذارید