koochAdmin 1402/07/23 0 نظر

راهکار ویژه دولت برای کاهش قیمت مسکن

کاهش قیمت مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد که در ماه‌های گذشته، عملیات پلمب بسیاری از بنگاه‌های املاک غیرمجاز در تهران باعث کاهش بخشی از سوداگری‌ها در صنعت مشاوران املاک شده و این موضوع به کاهش قیمت ملک‌ها در کل کشور منجر شده است.

 

به نقل از شهرخبر،

پلمب بنگاه‌های املاک غیرمجاز ممکن است در مدت کوتاه‌تری به کاهش قیمت مسکن منجر شود، اما تاثیر طولانی‌مدت بر قیمت مسکن بسته به عوامل متعددی از جمله عرضه و تقاضا، سیاست‌های دولت، شرایط اقتصادی و جمعیتی و مقررات مسکن متغیر است. پلمب بنگاه‌های غیرمجاز می‌تواند در موقعیت‌های خاص تأثیر مثبتی بر کاهش تخلفات و افزایش شفافیت بازار مسکن داشته باشد که ممکن است به مدت کوتاه‌تری به کنترل افزونگیقیمت‌ها کمک کند.

همچنین، تحقیقات بیشتر و تحلیل دقیق تأثیرات این اقدامات بر بازار مسکن در منطقه و زمان معینی لازم است. باید توجه داشت که مسائل مسکن بسیار پیچیده هستند و تأثیرات یک عمل به تنهایی ممکن است محدود باشد.

 

حسین جنتی امروز شنبه در همایش ملی راهبردهای اقتصاد مسکن انبوه‌سازی و معماری پایدار، گفت: شاهدیم سیاست‌گذاری مسکن و حضور دولت در این بخش وجود دارد و با توجه به پیچیدگی‌هایی مثل مسائل مالی در حوزه مسکن بیشتر دولت‌ها در سیاست‌گذاری بخش مسکن ورود کردند، اما نتوانستند به اهداف خود برسند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تاکید کرد: ورود دولت در همه برنامه‌های توسعه‌ای کشور دیده شده است و دولت سیزدهم ساخت مسکن را از شعارهای اصلی خود قرار داد و مجموعه وزارت راه و شهرسازی و زیرمجموعه‌های آن به‌طور شبانه‌روزی فعالیت می‌کند و دستاوردهای قابل توجهی نیز در رشد عرضه مسکن داشته‌اند.

وی گفت: کاهش قیمت تمام شده مسکن با توجه به فاصله زیاد قیمت تمام شده واحد مسکونی با قیمت فروش هر واحد، ادامه‌داد: این تفاوت قیمت به دلیل سوداگری‌های موجود در بازار است.

 

پیام بگذارید