koochAdmin 1402/04/05 0 نظر

فعالیت ۹۵۰ مشاور املاک غیرمجاز در شهر تهران

مشاور املاک

دبیر اتحادیه مشاوران املاک از شناسایی ۹۵۰ بنگاه املاک غیرمجاز در شهر تهران خبر داد و گفت:برای برخورد قانونی، اسامی این واحدها به اداره اماکن اعلام شده است.

به نقل از آینده نیوز، سعید لطفی با اشاره به فعالیت غیر مجاز واحدهای مشاور املاک در شهر تهران، اظهار کرد: اتحادیه املاک زیر نظر قانون نظام صنفی است و راسا نمی‌توانیم واحد صنفی-متخلف- را پلمب کنیم. بر این اساس بنگاه‌های املاک غیرمجاز را شناسایی و آنها را به اداره اماکن معرفی می‌کنیم.

 

وی با یادآوری این‌که 950 بنگاه املاک غیرمجاز را به این اداره معرفی کرده‌ایم، تصریح کرد: برخی از این بنگاه‌های املاک بزرگ هستند، بنگاه 2 طبقه با مساحت 180 مترمربع. وقتی بنگاه‌هایی به این بزرگی را می‌بینیم، می‌گوییم مگر می شود این جواز نداشته باشد؟

وی بیان کرد: مردم باید از مشاوران املاک درخواست جواز کنند و بعد ببینند آیا به همان آدرس است که در جواز نوشته و بعد تاریخ انقضا باید چک شود. ضمن این‌که کسی که صاحب جواز است باید در بنگاه حضور داشته باشد.

 

دبیر اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که با پلمب 950 بنگاه فاقد مجوز انقلابی در این بخش روی می‌دهد و نتیجه آن قانونمند شدن همه است، گفت: بنگاه‌هایی که بدون مجوز هستند تخلفاتی مانند اضافه دریافت، اجاره مال غیر، فروش مال غیر و … دارند که طبق ماده 28 قانون نظام صنفی با آنها برخورد شده و پلمب می‌شوند.

 

پیام بگذارید