koochAdmin 1401/05/29 0 نظر

بازار املاک اروپا با وخیم ترین اوضاع اقتصادی مواجه است

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد: کارشناسان هشدار می دهند که بازار املاک اروپا با وخیم ترین شرایط اقتصادی از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۷ مواجه است.

این روزنامه نوشت: افزایش نرخ بهره و هزینه های بالای ساخت و ساز، احیای اقتصادی بازارهای املاک اروپا به دنبال همه گیری کرونا را تهدید می کند.

تحلیل بانک آمریکا نشان می دهد، افزایش نرخ بهره و سخت‌تر شدن شرایط مالی برای اولین بار از سال ۲۰۰۷، باعث افزایش هزینه‌های پرداخت بدهی‌ بازار املاک دفاتر اداری شده و این هزینه ها را به سطحی بالاتر از درآمد اجاره‌شان رسانده است.

به گفته مارک موزا تحلیل گر بخش مسکن، این امر باعث دلسردی سرمایه گذاران در این بخش شده است. این تازه بخشی از یک مشکل بزرگ است. افزایش نرخ های پایه به هزینه های خدمات بدهی مالکان افزوده است.

این تحلیلگر اظهار داشت: وقتی مردم در مورد نرخ بهره صحبت می کنند، این تنها یک چهارم هزینه استقراض شرکت های املاک اروپایی را نشان می دهد.

چشم انداز رو به وخامت در بازار املاک اروپا پس از آن بروز کرده که بانک مرکزی انگلیس در اوایل ماه جاری به بهانه تشدید مبارزه با تورم، بیشترین افزایش را در نرخ بهره کلیدی خود در بیش از ربع قرن اخیر داشت.

مدیران می گویند زمانی که خریداران مجبور شوند بدهی هایی را که برای خرید ساختمان ها استفاده می کردند، مجدداً تامین مالی کنند، این چالش ممکن است افزایش یابد.

نظرسنجی اخیر مؤسسه سلطنتی نقشه‌برداران در انگلیس که یک نهاد پیشرو در صنعت املاک است ، نشان داد که تقریباً نیمی از آژانس‌های املاک، نقشه‌برداران و مشاوران در اروپا و آمریکا گفته اند «بازارهای این بخش در حال سقوط به سمت مرحله رکود است.»

گروه بزرگ کوچ

پیام بگذارید